a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
Wchodząc na teren szkoły, rodzic/prawny opiekun zobowiązany jest zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym lub pozostać w rękawiczkach ochronnych oraz zgłasza pracownikowi szkoły spotkanie z nauczycielem, podając swoje dane (imię i nazwisko) oraz nazwisko nauczyciela, z którym jest umówiony.
Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczkowie
Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie.
Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczniemy dla wszystkich klas stacjonarnie.
Biorąc pod uwagę liczbę uczniów w szkole i w klasach przedstawiamy PROPOZYCJĘ rozkładu lekcji i przerw w SP w Mroczkowie od dn. 01.09.2020 na okres pandemii (nie będzie stosowany sygnał dźwiękowy oznaczający rozpoczęcie lub zakończenie lekcji):
INFORMACJE DODATKOWE:
Sale lekcyjne będą przyporządkowane do klasy tzn. wszystkie lekcje (oprócz w-f i informatyki) są prowadzone w jednej niżej podanej sali:
PARTER
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
Sala nr 2
KLASY I – III
Sala nr 1 – Klasa 1
Sala nr 3 – Klasa 3
Sala nr 5 – Klasa 2
PIĘTRO
Sala nr 21 - Klasa 4
Sala nr 22 - Klasa 5
Sala nr 23 - Klasa 6
Sala nr 27 - Klasa 7
Sala nr 25 – Klasa 8
KRYTERIA NABORU DO GRUPY ŚWIETLICOWEJ
Wszelkie uwagi prosimy kierować na mail szkolny: mroczkowsp@wp.pl
Wykaz godzinowy realizacji zajęć lekcyjnych w poszczególnych klasach
Oddział zerowy rozpoczyna realizację zajęć codziennie od godziny 9.00
język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00
Rada organizacyjna odbędzie się 31 sierpnia 2020 r. o godzinie 10.00
Informujemy, że zakończenie zajęć w roku szkolnym odbędzie się 26 czerwca na sali gimnastycznej z zachowaniem obowiązujących procedur bezpieczeństwa.
Grafik uroczystości:
klasa 8 - godz. 9.00
klasa 7 - godz. 9.30
klasa 6 - godz. 10.00
klasa 5 - godz. 10.30
klasa 4 – godz. 11.00
klasa 3 – godz. 11.30
klasa 2 – godz. 12.00
klasa 1 – godz. 12.30
oddział „0”- godz. 13.00
Udział jest dobrowolny. W przypadku braku obecności - świadectwo do odebrania w sekretariacie.
Obowiązuje zasada: 1 uczeń - nie więcej niż 1 opiekun!
Wszystkie osoby odbierające świadectwa mają obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek na terenie szkoły oraz zachowywania odpowiedniej odległości.
Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia
Dr hab. inż. Paweł Węgierek, profesor uczelni - polski inżynier, specjalista w zakresie elektryki i elektroenergetyki. Od roku 2020 dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Specjalizuje się w problematyce projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń elektrycznych ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań technicznych służących racjonalizacji zużycia energii elektrycznej i zwiększaniu efektywności energetycznej projektowanych obiektów budowlanych.
Paweł Węgierek urodził się 6 czerwca 1967 r. w Skarżysku - Kamiennej. Swoje dzieciństwo oraz okres wczesnej młodości spędził w miejscowości Płaczków. W latach 1974-1982 uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczkowie. To właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze kroki w dziedzinie edukacji, poznawał świat nauki, podejmował pierwsze decyzje. Szkołę podstawową ukończył z wynikiem bardzo dobrym. W latach 1982 – 1987 był uczniem Technikum Elektrycznego im. Bohaterów Września 1939 r. w Skarżysku - Kamiennej. W 1987 roku uzyskał tytuł technika elektryka oraz zdał egzamin maturalny z wynikiem bardzo dobry. W roku 1987 rozpoczął studia w Politechnice Lubelskiej na kierunku Elektrotechnika o specjalności Elektroenergetyka. 30 czerwca 1992 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera elektryka. W 1997 roku obronił pracę doktorską zdobywając stopień naukowy doktora nauk technicznych. W 2014 roku po przedstawieniu dorobku naukowego dr inż. Paweł Węgierek zostaje doktorem habilitowanym nauk technicznych.
Profesor Paweł Węgierek od 1992 roku jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym Politechniki Lubelskiej, zatrudnionym odpowiednio na stanowiskach: asystenta (1992-1997), adiunkta (1997-2015), profesora nadzwyczajnego (2015-2019) i profesora uczelni (2019-obecnie).
Aktualny dorobek naukowy obejmuje 179 pozycji, w tym: 63 artykułów w czasopismach z bazy Web of Science, 1 monografia, 1 rozdział monografii, 106 referatów na konferencjach międzynarodowych i krajowych oraz 8 patentów. Zgodnie z bazą Web of Science powyższe prace były cytowane 231 razy, a indeks Hirscha wynosi 9. Za osiągnięcia naukowe wyróżniony cztery razy nagrodą II stopnia JM Rektora Politechniki Lubelskiej. W działalności dydaktycznej specjalizuje się w problematyce urządzeń elektrycznych i aparatury łączeniowej. Autor kilkunastu nowatorskich programów kształcenia, twórca kilku laboratoriów m.in.: aparatury łączeniowej, komputerowego wspomagania projektowania, innowacyjnych technik pomiarowych. W 2014 odznaczony medalem Ministra Edukacji Narodowej.
Naszemu absolwentowi życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, a obecnych uczniów i wychowanków zachęcamy do pójścia w ślady dr hab. inż. Pawła Węgierka.
Informację o losach naszego absolwenta przekazała Pani Anna Pytka. Serdecznie dziękujemy.
Biblioteka informuje
Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:
Klasa Data Godziny
0 – 1 22.06 9 – 12
2-3 19.06 9 – 12
4-5 23.06 9 – 12
6-7 24.06 9 – 12
8 19.06 9 – 12
ZASADY ZWROTU KSIĄŻERK I PODRĘCZNIKÓW:
Podręczniki i książki mogą być zwracane tylko w kompletach, właściwie przygotowane i opisane!
Proszę o terminowe oddanie podręczników i książek w wyżej wymienionych terminach!!
Informujemy że od 1 czerwca br. na terenie szkoły będą odbywać się konsultacje indywidualne lub w małych grupach ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klasy IV – VIII .
Udział w tych zajęciach biorą uczniowie po wyrażeniu zgody przez rodziców i zgłoszeniu do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły.
Komunikat dla Rodzica:
Kochane dzieci.
W dniu Waszego święta nauczyciele, wychowawcy i wszyscy pracownicy szkoły życzą Wam samych radosnych chwil, wielu dobrych przyjaciół, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.
Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Poniżej prezentujemy harmonogram elektronicznego naboru na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych dla młodzieży, dla których powiat skarżyski jest organem prowadzącym oraz najważniejsze terminy rekrutacji 2020/2021.
Prosimy o zapoznanie się z zawartymi w nich informacjami. Kandydaci pełne regulaminy rekrutacji, oferty szkół dostępne mają na stronie https://swietokrzyskie.edu.com.pl/kandydat
Jednocześnie informujemy, iż na w/w stronie firma Vulcan 9 czerwca 2020 roku o godz. 14.00 zaprasza wszystkich zainteresowanych ósmoklasistów na pokaz on-line obsługi systemu naboru elektronicznego przez kandydata.
UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE
Informuję, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH zostały wyznaczone:
01 czerwca 2020 r. - Dzień Dziecka
12 czerwca 2020 r. - piątek po Bożym Ciele
16,17,18 czerwca 2020 r. - Egzamin klasy VIII
W tych dniach nie będą prowadzone zajęcia zdalnego nauczania we wszystkich klasach.
Dyrektor szkoły
Nasze pociechy spędzają obecnie bardzo dużo czasu w domu, gdzie komputer i Internet nie służy tylko odrabianiu lekcji. Niestety niejednokrotnie dzieci spędzają zbyt wiele godzin przed ekranami komputera grając w gry lub korzystając z treści nieprzeznaczonych dla nich. Rodzice, często zabiegani dzieląc czas pomiędzy obowiązki w pracy i w domu zapominają o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. „Mądry rodzic to świadomy rodzic”, mając na uwadze to motto zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z treściami z załączonych linków.
Opr. ASŁ
KPP Skarżysko-Kamienna
Ogłoszenie
Od 25 maja 2020 r. zostaną uruchomione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na terenie szkoły. Zajęcia dydaktyczne w dalszym ciągu odbywać się będą w formie zdalnego nauczania.
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą odbywać się w świetlicy szkolnej wg następujących zasad:
Do pobrania:
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej.