• Podstawowe procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii COVID - 19

    •  Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
    • Opiekunowie uczniów odprowadzają podopiecznych do wejścia do szkoły, zachowując następujące zasady:

            a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

            b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

            c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

    • Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, duszności należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
    • Obowiązują ogólne zasady higieny: dezynfekcja rąk podczas wejścia do szkoły, częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
    • Dzieci do szóstego roku życia nie dezynfekują rąk płynem, jedynie myją ręce ciepłą wodą z mydłem.
    • Uczniowie przebywający na terenie szkoły muszą unikać gromadzenia się i ścisku oraz starać się zachować dystans od innych osób – w szczególności w częściach wspólnych, bibliotece, WC, stołówce szkolnej, na świetlicy.
    • Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze, plecaku lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
    • Uczeń nie może wnosić do budynku szkoły przedmiotów, które nie są niezbędne do zajęć, w których uczeń bierze udział.
    • Wszyscy uczniowie zostają przypisani do sal lekcyjnych i w nich realizują zajęcia, oprócz informatyki i wychowania fizycznego:
    • W okresie epidemii kontakt z rodzicami/opiekunami prawnymi odbywa się głównie za pomocą środków komunikacji na odległość – telefon, e-mail, e-dziennik. W przypadku funkcjonowania szkoły w wariancie C (kształcenie zdalne) jest to jedyny sposób komunikacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia z uczniem.
    • Rodzic/opiekun prawny na spotkanie bezpośrednie, rozmowę umawia się z nauczycielem za pomocą środków komunikacji na odległość – telefon, e-mail, e-dziennik. W bezpośrednim kontakcie z nauczycielem rodzic ma obowiązek założyć́ osłonę ust i nosa oraz zachować́ dystans wynoszący min. 1,5 metra. Spotkanie odbywa się w miejscu zapewniającym utrzymanie dystansu między rozmówcami, ale również innymi osobami, które mogą przebywać w tym samym pomieszczeniu co rozmówcy. Spotkanie, rozmowa nie może się odbywać podczas przerwy, kiedy nauczyciel pełni dyżur.
    • W szczególnych przypadkach rodzic/opiekun prawny może odbyć spotkanie ad hoc z nauczycielem za jego zgodą i wiedzą na terenie szkoły bez konieczności wcześniejszego umawiania się, z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

    Wchodząc na teren szkoły, rodzic/prawny opiekun zobowiązany jest zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym lub pozostać w rękawiczkach ochronnych oraz zgłasza pracownikowi szkoły spotkanie z nauczycielem, podając swoje dane (imię i nazwisko) oraz nazwisko nauczyciela, z którym jest umówiony.

    Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczkowie

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - informacje wstępne

    Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie.

    Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczniemy dla wszystkich klas stacjonarnie.

    Biorąc pod uwagę liczbę uczniów w szkole i w klasach przedstawiamy PROPOZYCJĘ rozkładu lekcji i przerw w SP w Mroczkowie od dn. 01.09.2020 na okres pandemii (nie będzie stosowany sygnał dźwiękowy oznaczający rozpoczęcie lub zakończenie lekcji):

    INFORMACJE DODATKOWE:

     Sale lekcyjne będą przyporządkowane do klasy tzn. wszystkie lekcje (oprócz w-f i informatyki) są prowadzone w jednej niżej podanej sali:

    PARTER

    ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

    Sala nr 2

     

    KLASY I – III

    Sala nr 1 –  Klasa 1

    Sala nr 3 –  Klasa 3

    Sala nr 5 –  Klasa 2

     

    PIĘTRO

    Sala nr 21 -  Klasa 4

    Sala nr 22 -  Klasa 5

    Sala nr 23 -  Klasa 6

    Sala nr 27 -  Klasa 7

    Sala nr 25 – Klasa 8

     

    KRYTERIA NABORU DO GRUPY ŚWIETLICOWEJ

     

    • uczniowie, których obydwoje rodzice /opiekunowie pracują zawodowo (wymagane zaświadczenie),
    • Pierwszeństwo mają uczniowie klas I-III
    • Wychowankowie oddziału „0” nie są objęci opieka świetlicowa.

    Wszelkie uwagi prosimy kierować na mail szkolny: mroczkowsp@wp.pl

    Wykaz godzinowy realizacji zajęć lekcyjnych w poszczególnych klasach

    Oddział zerowy rozpoczyna realizację zajęć codziennie od godziny 9.00

  • Terminy egzaminu ósmoklasisty w roku 2021

    język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00

    matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00

    język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

  • Rada organizacyjna

    Rada organizacyjna odbędzie się 31 sierpnia 2020 r. o godzinie 10.00

  • Bezpieczny powrót do szkoły

  • Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2019/2020

    Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2019/2020

    Informujemy, że zakończenie zajęć w roku szkolnym odbędzie się 26 czerwca na sali gimnastycznej z zachowaniem obowiązujących procedur bezpieczeństwa. 

    Grafik uroczystości:

    klasa 8 - godz. 9.00

    klasa 7 - godz. 9.30

    klasa 6 - godz. 10.00

    klasa 5 - godz. 10.30

    klasa 4 – godz. 11.00

    klasa 3 – godz. 11.30

    klasa 2 – godz. 12.00

    klasa 1 – godz. 12.30

    oddział „0”- godz. 13.00

    Udział jest dobrowolny. W przypadku braku obecności - świadectwo do odebrania w sekretariacie.

    Obowiązuje zasada: 1 uczeń - nie więcej niż 1 opiekun!

    Wszystkie osoby odbierające świadectwa mają obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek na terenie szkoły oraz zachowywania odpowiedniej odległości.

  • Nowy termin egzaminu ósmoklasisty

    Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia

  • Nasz Absolwent Dziekanem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej

    Nasz Absolwent Dziekanem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej

    Dr hab. inż. Paweł Węgierek, profesor uczelni - polski inżynier, specjalista w zakresie elektryki i elektroenergetyki. Od roku 2020 dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Specjalizuje się w problematyce projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń elektrycznych ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań technicznych służących racjonalizacji zużycia energii elektrycznej i zwiększaniu efektywności energetycznej projektowanych obiektów budowlanych.

    Paweł Węgierek urodził się 6 czerwca 1967 r. w Skarżysku - Kamiennej. Swoje dzieciństwo oraz okres wczesnej młodości spędził w miejscowości Płaczków. W latach 1974-1982 uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczkowie. To właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze kroki w dziedzinie edukacji, poznawał świat nauki, podejmował pierwsze decyzje. Szkołę podstawową ukończył z wynikiem bardzo dobrym. W latach 1982 – 1987 był uczniem Technikum Elektrycznego im. Bohaterów Września 1939 r. w Skarżysku - Kamiennej. W 1987 roku uzyskał tytuł technika elektryka oraz zdał egzamin maturalny z wynikiem bardzo dobry. W roku 1987 rozpoczął studia w Politechnice Lubelskiej na kierunku Elektrotechnika o specjalności Elektroenergetyka. 30 czerwca 1992 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera elektryka. W 1997 roku obronił pracę doktorską zdobywając stopień naukowy doktora nauk technicznych. W 2014 roku po przedstawieniu dorobku naukowego dr inż. Paweł Węgierek zostaje doktorem habilitowanym nauk technicznych.

    Profesor Paweł Węgierek od 1992 roku jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym Politechniki Lubelskiej, zatrudnionym odpowiednio na stanowiskach: asystenta (1992-1997), adiunkta (1997-2015), profesora nadzwyczajnego (2015-2019) i profesora uczelni (2019-obecnie).

    Aktualny dorobek naukowy obejmuje 179 pozycji, w tym: 63 artykułów w czasopismach z bazy Web of Science, 1 monografia, 1 rozdział monografii, 106 referatów na konferencjach międzynarodowych i krajowych oraz 8 patentów. Zgodnie z bazą Web of Science powyższe prace były cytowane 231 razy, a indeks Hirscha wynosi 9. Za osiągnięcia naukowe wyróżniony cztery razy nagrodą II stopnia JM Rektora Politechniki Lubelskiej. W działalności dydaktycznej specjalizuje się w problematyce urządzeń elektrycznych i aparatury łączeniowej. Autor kilkunastu nowatorskich programów kształcenia, twórca kilku laboratoriów m.in.: aparatury łączeniowej, komputerowego wspomagania projektowania, innowacyjnych technik pomiarowych.  W 2014 odznaczony medalem Ministra Edukacji Narodowej.

    Naszemu absolwentowi życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, a obecnych uczniów i wychowanków zachęcamy do pójścia w ślady dr hab. inż. Pawła Węgierka.

    Informację o losach naszego absolwenta przekazała Pani Anna Pytka. Serdecznie dziękujemy. 

  • ZASADY PRZYJMOWANIA I ZWROTÓW MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH

    Biblioteka informuje

    Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:

    • na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny
      do 72 godzin (trzy doby);
    • tektura i papier –wirus jest aktywny do 24 godzin (jedna doba).
    1. Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne zwracane do placówki
    2. Ograniczony zostaje dostęp do czytelni oraz do księgozbioru głównego biblioteki
      w terminie od 08.06 do 25.06.2020. W tym okresie możliwy jest zwrot materiałów bibliotecznych
    3. Czytelniku przynieś wypożyczone książki, lektury i podręczniki według następującego harmonogramu

                      Klasa          Data               Godziny

                      0 – 1           22.06                9 – 12

                       2-3             19.06                9 – 12

                       4-5             23.06                9 – 12

                       6-7             24.06                9 – 12

                        8               19.06                9 – 12

     

    ZASADY ZWROTU KSIĄŻERK I PODRĘCZNIKÓW:

    1. Sprawdź przesłane w pliku word numery podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki.
    2. Wyślij informację zwrotną do Pani Magdaleny Szmalec ( wiadomość prywatna w aplikacji messenger) potwierdzającą zgodność numerów wypożyczonych książek i podręczników.
    3. Przygotuj wcześniej podręczniki według podanego schematu działań:
    • usuń zapisane ołówkiem notatki,
    • zwrócić uwagę na czystość i estetykę książki,
    • wyprostuj pogięte kartki,
    • sklej rozdarcia.
    1. Zapakuj wszystkie podręczniki i książki w tekturową torbę ( tą , w której otrzymaliście podręczniki na początku roku szkolnego lub inną torbę papierową lub prezentową).
    2. Dołącz kartkę do torby z imieniem i nazwiskiem oraz numerami podręczników  i książek , które spakowałeś do torby.
    3. Przyjdź w wyznaczonym czasie do biblioteki
    4. Zachowaj szczególna ostrożność; zabezpiecz się w maseczkę.
    5. Podczas oczekiwana zachowaj szczególną ostrożność i bezpieczny dystans 1,5m.
    6. Torbę z książkami i podręcznikami zostaw w przedsionku szkoły.

     

    Podręczniki  i książki mogą być zwracane tylko w kompletach, właściwie przygotowane i opisane!

     

    Proszę o terminowe oddanie podręczników  i książek w wyżej wymienionych terminach!!

  • Szanowni Rodzice

    Informujemy że od 1 czerwca br. na terenie szkoły będą odbywać się konsultacje indywidualne lub w małych grupach ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klasy IV – VIII .

    Udział w tych zajęciach biorą uczniowie po wyrażeniu zgody przez rodziców i zgłoszeniu do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły.

    Komunikat dla Rodzica:

    • Drogi rodzicu zapoznaj się z „Procedurami bezpieczeństwa..” obowiązującymi w szkole/są dostępne na stronie internetowej szkoły/.
    • Przed wysłaniem dziecka do szkoły obowiązkowo wypełnij i dostarcz do szkoły oświadczenie rodziców oraz deklarację rodzica – załączniki w/w procedur dostępny na stronie internetowej szkoły.
    • Przyprowadź do szkoły dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych, nie wchodź na teren szkoły, dziecko zostanie odebrane przez pracownika szkoły przy wejściu głównym do budynku.
    • Zezwól na zmierzenie mu temperatury.
    • Przekaż dyrektorowi lub wychowawcy informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.
    • Wyjaśnij dziecku, aby nie zabierało do szkoły zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.
    • Zadbaj o to, by dziecko było dobrze przygotowane do powrotu do szkoły (zaopatrz go w niezbędne przybory szkolne: długopisy, ołówki, kredki, klej, nożyczki, gumkę).
    • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie.
    • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
    • Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
  • Dzień Dziecka

    Kochane dzieci.

    W dniu Waszego święta nauczyciele, wychowawcy i wszyscy pracownicy szkoły życzą Wam samych radosnych chwil, wielu dobrych przyjaciół, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.

  • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

    Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

    Drodzy Rodzice i Uczniowie.

    Poniżej prezentujemy harmonogram elektronicznego naboru na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych dla młodzieży, dla których powiat skarżyski jest organem prowadzącym oraz najważniejsze terminy rekrutacji 2020/2021.

    Prosimy o zapoznanie się z zawartymi w nich informacjami. Kandydaci pełne regulaminy rekrutacji, oferty szkół  dostępne mają na stronie https://swietokrzyskie.edu.com.pl/kandydat

    Jednocześnie informujemy, iż na w/w stronie firma Vulcan  9 czerwca 2020 roku o godz. 14.00 zaprasza wszystkich zainteresowanych ósmoklasistów na pokaz on-line obsługi systemu naboru elektronicznego przez kandydata.

  • Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych

    Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych

    UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE

    Informuję, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH zostały wyznaczone:

    01 czerwca 2020 r. - Dzień Dziecka

    12 czerwca 2020 r. - piątek po Bożym Ciele

    16,17,18 czerwca 2020 r. - Egzamin klasy VIII

    W tych dniach nie będą prowadzone zajęcia zdalnego nauczania we wszystkich klasach. 

    Dyrektor  szkoły

  • Skarżyska Policja radzi

    Skarżyska Policja radzi

    Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej mając na uwadze dobro dzieci, w tym ciężkim okresie, kieruje do Rodziców kilka rad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

    Nasze pociechy spędzają obecnie bardzo dużo czasu w domu, gdzie komputer i Internet nie służy tylko odrabianiu lekcji. Niestety niejednokrotnie dzieci spędzają zbyt wiele godzin przed ekranami komputera grając w gry lub korzystając z treści nieprzeznaczonych dla nich. Rodzice, często zabiegani dzieląc czas pomiędzy obowiązki w pracy i w domu zapominają o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. „Mądry rodzic to świadomy rodzic”, mając na uwadze to motto zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z treściami z załączonych linków.

    Opr. ASŁ

    KPP Skarżysko-Kamienna 

  • Zasady organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych w SP w Mroczkowie

    Zasady organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych w SP w Mroczkowie

    Ogłoszenie

    Od 25 maja 2020 r. zostaną uruchomione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na terenie szkoły. Zajęcia dydaktyczne w dalszym ciągu odbywać się będą w formie zdalnego nauczania.

    Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą odbywać się w świetlicy szkolnej wg następujących zasad:

    1. Uczniowie uczestniczący w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych na terenie szkoły nie będą realizować w tym czasie podstawy programowej. Zadania dydaktyczne są zobowiązani realizować w domu na tych samych zasadach, co uczniowie pozostający w domach (nie uczestniczący w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych).
    2. Maksymalna liczba uczniów w świetlicy jest ograniczona według zasady 4 m2 powierzchni świetlicy na osobę.
    3. Aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami będą ograniczone.
    4. Uczniowie są zobowiązani do zachowania 1,5 m odległości między sobą.
    5. Uczeń nie powinien przynosić z domu do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
    6. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający uczniów do szkoły proszeni są o odprowadzenie dziecka wyłącznie do drzwi wejściowych (bez wchodzenia do budynku szkoły). Dziecko samodzielnie wchodzi do budynku, a następnie dezynfekuje ręce. Dalszą opiekę nad nim przejmuje osoba dyżurująca. Podczas odbioru dziecka ze szkoły obowiązują analogiczne zasady (dziecko odprowadzane jest przez opiekuna do drzwi wejściowych do budynku i za drzwiami jest odbierane przez rodziców/opiekunów).
    7. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    8. Uczniowie są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
    9. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji, nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
    10. Rodzice, którzy wyrażą wolę uczestnictwa dziecka w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, zobowiązani są do wypełnienia DEKLARACJI RODZICA oraz OŚWIADCZENIA RODZICA i przesłania podpisanych dokumentów e-mailem pod adres: mroczkowsp@wp.pl  (w terminie co najmniej dwóch dni roboczych przed przyjściem dziecka do szkoły).
    11. W czasie zajęć opiekuńczo-wychowawczych szkoła nie zapewnia posiłków.
    12. Rodziców obowiązuje zakaz wjazdu na teren szkoły.
    13. Od 25 maja 2020 r. szkoła organizuje konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów klas 8 z przedmiotów egzaminacyjnych. Jeżeli uczeń umówił się na konsultację a nie może przyjść, zobowiązany jest powiadomić odpowiednio wcześniej nauczyciela. Nauczyciel będzie mógł zaprosić do udziału w konsultacjach w zastępstwie innego ucznia.
    14. Od 1 czerwca 2020 r. szkoła organizuje konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów klas 4-7. Jeżeli uczeń umówił się na konsultację a nie może przyjść, zobowiązany jest powiadomić odpowiednio wcześniej nauczyciela. Nauczyciel będzie mógł zaprosić do udziału w konsultacjach w zastępstwie innego ucznia.

    Do pobrania:

  • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

    Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

    Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

    • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnieniego o świadectwo ukończenia szkoły.
    • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

    Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

    Terminy uzupełnienia wniosków

    Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

    • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
    • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

    Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

    Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

    W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

    W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.

    Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

    Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

    W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.

    Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

    Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

  • Organizacja zajęć w szkole podstawowej po 25-05-2020 r.

    Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej.

    • W grupie może przebywać do 11 uczniów. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci – nie więcej niż o 2. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów.
    • W miarę możliwości do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.
    • Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej i w miarę możliwości stałej sali.
    • Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli).
    • Z sali, w której przebywa grupa, należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.
    • W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m(1 uczeń – 1 ławka szkolna).
    • Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce – jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
    • W sali gimnastycznej mogą przebywać dwie grupy uczniów. Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte lub zdezynfekowane.
    • Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
    • Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
    • Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.
    • Sprzęt na boisku wykorzystywany podczas zajęć powinien być regularnie czyszczonyz użyciem detergentu lub dezynfekowany, jeżeli nie ma takiej możliwości należy zabezpieczyć go przed używaniem.
    • Na boisku mogą przebywać dwie grupy przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans.
    • Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
    • Należy zapewnić taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki, różne godziny przerw lub zajęć na boisku).
    • Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły (np. spacer do parku).
    • Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
    • Jeżeli jest taka możliwość, w szatni należy wykorzystywać co drugi boks.
    • Należy unikać organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu,w tym ustalić bezpieczną zasadę korzystania przez grupę z szatni przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć.
    • Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. 
    • Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej z zachowaniem zasady 4 m2 na osobę. 
    • Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.
    • Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
    • Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
    • Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    • Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
    • Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
    • Należy ograniczyć przebywanie osób z zewnątrz w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach.
    • Należy zapewnić sposoby szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami ucznia.
    • Rekomenduje się zakup termometru, najlepiej bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.
    • Należy uzyskać zgodę rodziców/opiekunów na pomiar temperatury ciała ucznia jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.
    • Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczkowie
    Szkoła Podstawowa w Mroczkowie, 26-120 Bliżyn
  • (41)2541011
    fax (41)2541301
    e-mail mroczkowsp@wp.pl

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 788454

Mapa