• Skarżyska Policja radzi

    Skarżyska Policja radzi

    Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej mając na uwadze dobro dzieci, w tym ciężkim okresie, kieruje do Rodziców kilka rad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

    Nasze pociechy spędzają obecnie bardzo dużo czasu w domu, gdzie komputer i Internet nie służy tylko odrabianiu lekcji. Niestety niejednokrotnie dzieci spędzają zbyt wiele godzin przed ekranami komputera grając w gry lub korzystając z treści nieprzeznaczonych dla nich. Rodzice, często zabiegani dzieląc czas pomiędzy obowiązki w pracy i w domu zapominają o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. „Mądry rodzic to świadomy rodzic”, mając na uwadze to motto zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z treściami z załączonych linków.

    Opr. ASŁ

    KPP Skarżysko-Kamienna 

  • Zasady organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych w SP w Mroczkowie

    Zasady organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych w SP w Mroczkowie

    Ogłoszenie

    Od 25 maja 2020 r. zostaną uruchomione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na terenie szkoły. Zajęcia dydaktyczne w dalszym ciągu odbywać się będą w formie zdalnego nauczania.

    Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą odbywać się w świetlicy szkolnej wg następujących zasad:

    1. Uczniowie uczestniczący w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych na terenie szkoły nie będą realizować w tym czasie podstawy programowej. Zadania dydaktyczne są zobowiązani realizować w domu na tych samych zasadach, co uczniowie pozostający w domach (nie uczestniczący w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych).
    2. Maksymalna liczba uczniów w świetlicy jest ograniczona według zasady 4 m2 powierzchni świetlicy na osobę.
    3. Aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami będą ograniczone.
    4. Uczniowie są zobowiązani do zachowania 1,5 m odległości między sobą.
    5. Uczeń nie powinien przynosić z domu do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
    6. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający uczniów do szkoły proszeni są o odprowadzenie dziecka wyłącznie do drzwi wejściowych (bez wchodzenia do budynku szkoły). Dziecko samodzielnie wchodzi do budynku, a następnie dezynfekuje ręce. Dalszą opiekę nad nim przejmuje osoba dyżurująca. Podczas odbioru dziecka ze szkoły obowiązują analogiczne zasady (dziecko odprowadzane jest przez opiekuna do drzwi wejściowych do budynku i za drzwiami jest odbierane przez rodziców/opiekunów).
    7. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    8. Uczniowie są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
    9. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji, nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
    10. Rodzice, którzy wyrażą wolę uczestnictwa dziecka w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, zobowiązani są do wypełnienia DEKLARACJI RODZICA oraz OŚWIADCZENIA RODZICA i przesłania podpisanych dokumentów e-mailem pod adres: mroczkowsp@wp.pl  (w terminie co najmniej dwóch dni roboczych przed przyjściem dziecka do szkoły).
    11. W czasie zajęć opiekuńczo-wychowawczych szkoła nie zapewnia posiłków.
    12. Rodziców obowiązuje zakaz wjazdu na teren szkoły.
    13. Od 25 maja 2020 r. szkoła organizuje konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów klas 8 z przedmiotów egzaminacyjnych. Jeżeli uczeń umówił się na konsultację a nie może przyjść, zobowiązany jest powiadomić odpowiednio wcześniej nauczyciela. Nauczyciel będzie mógł zaprosić do udziału w konsultacjach w zastępstwie innego ucznia.
    14. Od 1 czerwca 2020 r. szkoła organizuje konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów klas 4-7. Jeżeli uczeń umówił się na konsultację a nie może przyjść, zobowiązany jest powiadomić odpowiednio wcześniej nauczyciela. Nauczyciel będzie mógł zaprosić do udziału w konsultacjach w zastępstwie innego ucznia.

    Do pobrania:

  • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

    Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

    Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

    • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnieniego o świadectwo ukończenia szkoły.
    • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

    Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

    Terminy uzupełnienia wniosków

    Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

    • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
    • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

    Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

    Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

    W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

    W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.

    Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

    Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

    W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.

    Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

    Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

  • Organizacja zajęć w szkole podstawowej po 25-05-2020 r.

    Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej.

    • W grupie może przebywać do 11 uczniów. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci – nie więcej niż o 2. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów.
    • W miarę możliwości do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.
    • Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej i w miarę możliwości stałej sali.
    • Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli).
    • Z sali, w której przebywa grupa, należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.
    • W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m(1 uczeń – 1 ławka szkolna).
    • Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce – jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
    • W sali gimnastycznej mogą przebywać dwie grupy uczniów. Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte lub zdezynfekowane.
    • Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
    • Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
    • Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.
    • Sprzęt na boisku wykorzystywany podczas zajęć powinien być regularnie czyszczonyz użyciem detergentu lub dezynfekowany, jeżeli nie ma takiej możliwości należy zabezpieczyć go przed używaniem.
    • Na boisku mogą przebywać dwie grupy przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans.
    • Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
    • Należy zapewnić taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki, różne godziny przerw lub zajęć na boisku).
    • Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły (np. spacer do parku).
    • Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
    • Jeżeli jest taka możliwość, w szatni należy wykorzystywać co drugi boks.
    • Należy unikać organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu,w tym ustalić bezpieczną zasadę korzystania przez grupę z szatni przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć.
    • Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. 
    • Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej z zachowaniem zasady 4 m2 na osobę. 
    • Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.
    • Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
    • Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
    • Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    • Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
    • Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
    • Należy ograniczyć przebywanie osób z zewnątrz w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach.
    • Należy zapewnić sposoby szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami ucznia.
    • Rekomenduje się zakup termometru, najlepiej bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.
    • Należy uzyskać zgodę rodziców/opiekunów na pomiar temperatury ciała ucznia jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.
    • Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.
  • Otwarcie boiska Orlik

    Od środy 6 maja ponownie zostaną otwarte Orliki przy szkołach podstawowych w Bliżynie i Mroczkowie. Otwarcie nastąpi w ograniczonym stopniu w dniach i godzinach podanych poniżej.

    Godziny otwarcia:

    Od wtorku do piątku w godzinach od 14:00 do 20:00

    W weekendy (sobota i niedziela) w godzinach od 14:00 do 22:00.

    W poniedziałki: NIECZYNNE.

    Na każdym z tych obiektów będą obecni opiekunowie, którzy będą kontrolować przestrzeganie nowych regulacji.

    W Bliżynie Robert Jurkiewicz, tel. 604 078 089

    W Mroczkowie Sławomir Ferencz, tel. 604 380 352

    W celu usprawnienia korzystania z obiektów a tym samym poprawy bezpieczeństwa będzie można dokonywać telefonicznych rezerwacji u opiekunów na podane wyżej numery telefonów.

    Rezerwacji można dokonać na maksymalnie 90 minut.

    Zasady korzystania:

    • Na boisku piłkarskim (ze sztuczną trawą) będzie mogło przebywać 6 osób.
    • Na boisku do koszykówki, siatkówki lub piłki ręcznej również po 6 osób.
    • Przy użytkowaniu samego kortu tenisowego maksymalnie 4 osoby
    • Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego
    • Obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na boiskach nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
    • Szatnie są niedostępne z wyjątkiem WC,
    • Obowiązuje dezynfekcja rąk dla wchodzących i wychodzących z obiektu,
    • Obowiązuje dezynfekcja urządzeń obiektu: sprzęt sportowy, klamki, wejścia, WC, itp.
    • Uczestnicy korzystają z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja sprzętu po każdym użyciu i każdej grupie,

    Nadal nieczynne pozostają place zabaw czy siłownie zewnętrzne. Na tym etapie nie zostały również otwarte obiekty sportowe mieszczące się w zamkniętych pomieszczeniach (sale gimnastyczne).

  • RÓBMY SWOJE! - Młodzi recytatorzy na start!

    RÓBMY SWOJE! - Młodzi recytatorzy na start!

    Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie z powodu pandemii COVID 19, nie ma możliwości przeprowadzenia  Małego  Konkursu Recytatorskiego. Żebyśmy mogli wspólnie cieszyć się  możliwością obcowania z poezją i wykazania się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, zmieniamy tryb konkursu recytatorskiego na on-line.

    Uczniowie klas I – VIII szkół podstawowych i przedszkolaki z gminy Bliżyn, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie, mogą nagrać swoją recytację telefonem lub kamerką komputerową, a filmik przesłać do nas drogą elektroniczną na adres mailowy: gokblizyn.konkursy@wp.pl.

    Wszystkie szczegóły znaleźć można w Regulaminie konkursu na stronie Gminnego Ośrodka Kultury www.gokblizyn.pl  w zakładce Konkursy i Przeglądy.

    Informacja również pod nr tel. 692 327 291

  • Kształcenie na odległość przedłużone do 24 maja

    Kształcenie na odległość przedłużone do 24 maja

    Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 24.04.2020r. zostaje wydłużony termin zawieszenia zajęć w szkole do dnia 24.05.2020r.

    Informuję, że w okresie tym kontynuowane będzie "zdalne nauczanie" na dotychczasowych zasadach.

    Dyrektor szkoły.

  • Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia

    Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 09.04.2020r. zostaje wydłużony termin zawieszenia zajęć w szkole do dnia 26.04.2020r. W okresie tym kontynuowane będzie "zdalne nauczanie" na dotychczasowych zasadach zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

    Dyrektor szkoły.

  • Szanowni Rodzice i Uczniowie,

    Wielkanoc to czas nadziei.
     
    W tym roku wszyscy oczkujemy jej w sposób wyjątkowy. 
    Tak jak i wiary w odrodzenie. 
    Życzymy całej Społeczności Szkolnej, 
    aby Święta Wielkanocne 
    przyniosły ukojenie, spokój i radość. 
    Cieszmy się każdą chwilą spędzoną z najbliższymi. 
    Rozmawiajmy z nimi przy wspólnym stole, 
    przez telefon czy Internet. 
    Dzielmy się dobrą energią i optymizmem. 
    Niech słońce zza okien 
    zagości w Naszych domach i sercach.
    Alleluja
    
    Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy 
    Szkoły Podstawowej w Mroczkowie
  • Informacja o naborze Dzieci do KLASY I oraz ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO na rok szkolny 2020/2021

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczkowie informuje, iż wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej jak i oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy SP w Mroczkowie zostały rozpatrzone pozytywnie. Jednocześnie przypominamy rodzicom, że opieką świetlicową objęte są dzieci od klasy I SP, a więc nie obejmuje ona oddziału przedszkolnego.

  • Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

    Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

    Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

  • Drodzy Ósmoklasiści i Szanowni Rodzice

    Drodzy Ósmoklasiści i Szanowni Rodzice

    Informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz j. angielskiego. Mogą do niego przystąpić wszyscy uczniowie, którzy chcieliby sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności lub jeszcze je udoskonalić.

    Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ( www.cke.gov.pl ) w następujących terminach:

    ·30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
    ·31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
    ·1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne

    Rozwiązywanie arkuszy ma przebiegać w czasie przewidzianym dla każdego przedmiotu


     

    j. polski 120 min (9.00 – 11.00)  dla uczniów z dostosowaniem 180 min (9.00-12.00)

    matematyka 100 min (9.00 – 10.40) dla uczniów z dostosowaniem 150 min (9.00-11.30)

    j. angielski 90 min (9.00 – 10.30) dla uczniów z dostosowaniem 135 min (9.00-11.15)


    Wypełnione prace możecie przesłać bezpośrednio do nauczyciela uczącego danego przedmiotu lub adres e-mail szkoły w pliku w edytorze tekstów:

    Szczegółowe informacje znajdują się na stronie MEN i CKE https://cke.gov.pl/.

    Drodzy Uczniowie, jeżeli logowanie w celu pobrania arkuszy przebiegnie niepomyślnie, to pamiętajcie, że jest to tylko propozycja MEN, z której możecie skorzystać lub nie.

  • Szanowni Państwo

    Szanowni Państwo

    Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 25 marca 2020 r. realizujemy nauczanie na odległość za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

    Zasady organizacji pracy szkoły w klasach I- III oraz IV-VIII oparte zostały z wykorzystaniem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez MEN pod adresem www.epodreczniki.pl, Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, programów edukacyjnych Telewizji Publicznej i Polskiego Radia, wydawnictwa Nowa Era (z podręczników, z których korzystają nasi uczniowie), materiałów udostępnionych przez wydawnictwa, stron internetowych z materiałami edukacyjnymi, podręcznikami, fragmentami zeszytów ćwiczeń i arkuszami egzaminacyjnymi ósmoklasistów pod adresem https://www.nowaera.pl/naukazdalna

     

    Lekcje odbywać się będą zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem lekcji, uwzględniającym potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów oraz zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń komunikacji elektronicznej. Ze względu na utrudnienia jakie napotykają uczniowie do komunikacji z nimi używać będziemy oprócz Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (www.epodreczniki.pl), adresów e-mail lub popularnych komunikatorów społecznościowych. (tj. Facebook i Messenger) lub telefonu.

     

       Realizując zajęcia kierujemy się następującymi zasadami:

    • Czas (spędzony przy komputerze) niezbędny do wykonania przez ucznia zadań przeznaczonych na jedną jednostkę lekcyjną nie może przekroczyć 35 minut w klasach IV-VI
      i 25 minut w klasach I-III.
    • przy ocenianiu prac wykonanych w ramach kształcenia na odległość nie ma możliwości wystawienia oceny niedostatecznej. Zasady poprawiania ocen zawarte w statucie szkoły nie ulegają zmianie.
    • nauczyciele realizują zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z dostosowanym tygodniowym planem, uwzględniającym potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów oraz zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń komunikacji elektronicznej.
    • zlecone do wykonania zadania uczniowie lub ich rodzice wysyłają nauczycielowi na podany adres e-mail w podanym przez nauczyciela terminie. Przysłane przez ucznia lub rodzica, odpowiednio uzupełnione materiały są podstawą zaliczenia obecności na zajęciach.

    Wprowadzone zostały także pewne modyfikacje systemu oceniania uwzględniające specyficzne warunki nauki.

    Mamy nadzieję, że wspierając się wzajemnie przetrwamy ten czas.

  • Komunikat ogłoszeniowy

    Komunikat ogłoszeniowy

    Drodzy rodzice i uczniowie zostaliście już poinformowani przez swoich nauczycieli jak będzie wyglądała nauka w najbliższym czasie, (pakiety materiałów do pracy są wam nieustannie przekazywane), to dodatkowo Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz NASK przygotowało koncepcję „planu lekcji” z propozycjami treści na każdy dzień dla wszystkich klas szkoły podstawowej. Pod niżej opublikowanymi linkami znajdziecie  materiały dydaktyczne i narzędzia do samodzielnej pracy z podziałem na klasy i przedmioty. Zachęcamy do skorzystania z podanych propozycji. Nikt nie zapomniał o ósmoklasistach i czekających ich egzaminach -  poniżej znajdziecie szybką powtórkę do egzaminu, materiały edukacyjne z podziałem na klasy, gotowe do druku karty pracy dla młodszych dzieci - podzielone tematycznie oraz generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych ciekawych rozwiązań znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Matzoo czy Europa. Zachęcamy do takiej formy pracy i pozdrawiamy serdecznie. Trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia!

    Nauczyciele SP w Mroczkowie

    powtórka do egzaminu - przykładowe testy

    materiały dla poszczególnych klas

    materiały dla najmłodszych cz.1

    materiały dla najmłodszych cz.2

  • Pedagoga Online

    Pedagoga Online

    Pedagog szkolny w czasowym ograniczeniu funkcjonowania szkoły zapewnia kontakt za pomocą poczty elektronicznej mroczkowsp@wp.pl.

    Zapraszamy uczniów, rodziców/opiekunów do kontaktu w trudnych, problemowych i kłopotliwych sytuacjach.

    Szanowni Państwo!

     

    Ze względu na konieczność wprowadzenia zdalnego nauczania  w szkole wymaganego przez  MEN, pragniemy podzielić się kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi nauki dzieci i młodzieży w domu.

     

    Jak zorganizować młodzieży warunki do nauki w domu?

     

    1. Wspierać dzieci w utrzymaniu „szkolnego” trybu dnia, czyli wstawania o tej samej porze i nauki w godzinach odbywania zajęć w szkole (wykonywania zalecanych zadań lub odbywania zajęć z nauczycielami online).

    2. W miarę możliwości zapewnić miejsce do nauki sprzyjające skupieniu i efektywnej pracy.

    3. Zachęcać dzieci do higienicznego trybu nauki (poranna higiena, śniadanie, krótkie przerwy w czasie nauki, najlepiej ruchowe - traktowane jako lekcje w-f).

    4. Ograniczać czynniki zakłócające naukę, np. korzystanie przez dzieci z różnych form rozrywki w czasie przerw w nauce (gry, You Tube, portale), nie obciążać młodzieży w czasie przeznaczonym na naukę innymi obowiązkami.

     

    Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?

     

    1. Okazywać zainteresowanie nauką swoich dzieci, ich sukcesami i trudnościami.

    2. Chwalić swoje dzieci za wytrwałość i systematyczność.

    3. Uświadamiać uczniom wartość i znaczenie odbywania nauki w domu dla ich wiedzy i umiejętności.

     

    Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?

     

    1. Monitorować cel i czas korzystania przez dzieci z sieci internetowej.

    2. Zachęcać do odpowiedzialnego, bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z Internetu.

     

    Jeżeli będziecie Państwo potrzebowali naszej pomocy, informacji, wsparcia
    w związku ze zdalnym nauczaniem lub sprawami wychowawczymi, prosimy
    o kontakt e-mailowy. Udzielimy ich w miarę naszych możliwości.

  • Wychowanie-fizyczne Online

    Wychowanie-fizyczne Online

    Miłośnikom sportu

    Proponujemy PORANNA GIMNASTYKA [TRENING]| Codziennie Fit https://youtu.be/NOp-2KeuqN8

    Lub zajęcia taneczne Mamma Mia - Zumba Fitness  https://youtu.be/lcWtiFL904s

    Sprawdź samego siebie i zobacz czy dasz radę

    6 Minutowy Trening Abs - Szybki Trening Mięśni Brzucha

     https://youtu.be/9VtMid8rlMA

  • Świetlica Online

    Świetlica Online

    Drogie świetliczaki

    Informujemy iż raz w tygodniu (poniedziałek) przesłana zostanie prezentacja dla uczniów klas I -III , w której uczniowie znajdą zajęcia tematyczne oraz propozycje zabaw i zadań do wykonania.

    Na nadchodzące dni wychowawcy świetlicy proponują Wam zajęcia relaksacyjne. Jeśli będziecie mieć wolną chwilę  i chęci wyrwania się nudzie zapraszamy do niewielkiego wysiłku.

    Wyszukanie i głośne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej np.: na YouTube – „Maszeruje wiosna”, „Pobudka z ogródka”, „Promyk słońca”.

     – Praca plastyczna „Pojazd Pani wiosny”.

     – Jeżeli pogoda pozwoli spróbujcie pomóc rodzicom w uprzątaniu przydomowych ogródków lub zróbcie dla całej rodziny wymyśloną niespodziankę np.: ulubioną sałatkę z tego co znajdziecie w lodówce.

     

    Udanej zabawy Kochani !!! 

    Jan Brzechwa na Polonijny Dzień Dwujzyczności

    Jan Brzechwa znany jest każdemu uczniowi. Wystarczy wspomnieć tytuł:

    • wiersza „Skarżypyta”, „Na straganie”,
    • opowieści „Kaczka  - Dziwaczka” ,
    • książki „Akademia Pana Kleksa”.

    Jan Brzechwa tak naprawdę nazywał się Jan Wiktor Lesman.  Żył w latach  1898 – 1966.  Był polskim poetą, autorem bajek i wierszy dla dzieci, a tak całkiem zawodowo był…. adwokatem  😊

    Zapraszam Was dziś do odwiedzenia strony internetowej, na której zamieszczone są cztery wiersze Jana Brzechwy w wersji dwujęzycznej (polskiej i angielskiej). Czytanie poezji dziecięcej i nauka języka mogą iść w parze 😊 Jeżeli słówka angielskie  i ich wymowa są dla Was problemem, pamiętajcie, że wsparciem może być słownik i transkrypcja w nim zamieszczona (przy każdym słowie) oraz tłumacz on-line.

    http://www.polishbilingualday.com/language/pl/wiersze-jana-brzechwy-w-wersji-dwujezycznej/?fbclid=IwAR1RGDIYRgx680UX9s2u9vZ4EUgzy8fbdx4hDEneJP2QAadZWaPmnqabFhY

    Miłego czytania 😊

     

    Pozdrawiam

     

    Magdalena Szmalec

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczkowie
    Szkoła Podstawowa w Mroczkowie, 26-120 Bliżyn
  • (41)2541011
    fax (41)2541301
    e-mail mroczkowsp@wp.pl

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 798865

Mapa